Funkcjonujemy „inaczej” ale z Bożym pokojem w sercu… zachęcam do przeczytania i korzystania z propozycji…

Kochani
Mam wielką radość w sercu, że w naszym Domu w tym jakże innym czasie, bo pozbawionym możliwości stacjonarnych rekolekcji rozpoczęliśmy 33 dniową drogę przygotowującą nas do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika de Montfort. Jest to tradycyjna ścieżka duchowa, którą podążało wielu świętych, między innymi patron naszego Domu św. Jan Paweł II. Ufam, że pozostajemy w rękach Bożych, a z nowej formy naszego funkcjonowania wynikającej z epidemii Pan wyprowadzi jeszcze większe dobro i piękne owoce duchowe. Ze względu na szczególny czas na świecie i co za tym idzie również ograniczenia w Kościele, chcemy w pokorze podążać naszą drogą do maksimum stosując się do obowiązujących norm.

Nie jest to dla nas wszystkich łatwa sytuacja i wielu z nas doświadcza mocno głodu Eucharystii i częstego bycia w Kościele. Na myśl przychodzi mi jednak historia Świętej Rodziny, gdy na pozór będący tylko ludzkim zarządzeniem spis ludności, któremu poddali się Józef z Maryją wędrując mimo błogosławionego stanu Bożej Rodzicielki bez szemrania do Betlejem, po to by wypełniły się plany Boże. Zamiast pomstować na zarządzenia warto się zacząć gorliwie modlić i nawracać prosząc Pana, by odwrócił od nas to trudne doświadczenie. Po rozeznaniu na modlitwie i ze spowiednikiem podjąłem decyzję, że póki co rezygnujemy ze spotkań formacyjnych w większej grupie, by nie narażać Was i miejsca. Do kiedy to będzie możliwe pozostaje aktualny plan propozycji duszpasterskiej Domu Rekolekcyjnego jaki widnieje na stronie. Proszę Was zatem byście korzystali z tych propozycji uczestnictwa w Eucharystii (z zachowaniem raczej ilości osób, nie licząc Siostry) najlepiej wcześniej zapytać o możliwość uczestnictwa i je zgłosić przez sms na nr 536 833 622 a osoby biorące udział w przygotowaniu do zawierzenia korzystając z aktywnej listy dostępnej w matriałach.  Dla tych, którzy nie załapią się na Mszę św. jest możliwość Adoracji oraz możliwości spowiedzi czy rozmowy indywidualnej w wyznaczonych godzinach podanych w programie oraz możliwość przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Świętej poza Eucharystią. Pozostaję do Waszej dyspozycji. Zawsze też możecie się kontaktować na telefon w wyznaczonych godzinach. Ze względu na szczególny czas rezygnuję ze swojego czasu pustyni w poniedziałki i wtorki póki co. 

Każdego dnia będziemy starać się zamieszczać na stronie w zakładce KONFERENCJE homilie i konferencje duchowe, które pomogą nam zachować duchową łączność.

Zachęcam do uczestnictwa w licznych dostępnych transmisjach Mszy św. Dobrze jest by był to w naszych domach czas skupienia, modlitwy. Nie traktujmy tego tylko jako obejrzenia czegoś co nas nie dotyczy. Warto stworzyć w domu odpowiednią atmosferę, założyć obrus, ustawić krzyż, ikonę Matki Bożej, zapalić świecę. Niech pusty nakryty stół będzie znakiem naszej tęsknoty za Chlebem Żywym – Chrystusem Eucharystycznym. Może potrzebny taki Boży dopust, byśmy na nowo docenili wielki Dar Eucharystii, który dotychczas mieliśmy na wyciągnięcie ręki, a tak często go nie szanowaliśmy, albo wielu z nas stawiało inne zajęcia ponad to spotkanie z Bogiem w liturgii. Trwajmy w modlitwie różańcowej. Może to dobry czas, byśmy ją przywrócili w naszych domach i rodzinach i byśmy odkryli jej moc.

Nie będzie również wspólnej Drogi Krzyżowej w piątki pod Krzyżem. Jest to miejsce otwarte i zachęcam, byście sami zachowując zasadę niegromadzenia się w grupach odprawiali ją pod Krzyżem lub w Waszych domach.

W razie pytań proszę o kontakt: 536 833 622 

marwi500@poczta.onet.pl

ks. Marcin

Reklama